Міжнародна філософська конференція на тему «Європа: об’єднавчі процеси та християнські цінності»

Розділ: 

Галузь: 

Місце події: 

Ключові слова та терміни: 

27-28 лютого 2009 року, Львів. Україна. Кафедра філософії Українського Католицького Університету організовує міжнародну філософську конференцію на тему «Європа: об’єднавчі процеси та християнські цінності».
Сучасна Європа об’єднується. Головним виразником модерної європейської реальності виступає Європейський союз, в основі програми якого лежить чимало контроверсійних ідей і який претендує на формулювання й втілення нової норми європейськості. Перед нами постає нова Європа, котра в об’єднавчих процесах продовжує шукати відповіді як на нові виклики глобальних суспільних трансформацій, так і на старі рани, завдані історичними невдачами у питаннях власної ідентифікації, особливо у стосунку до близьких і далеких Інших.
Серед цих «близьких інших» завжди перебувала Україна з її європейською і водночас самобутньою культурою. Українці відчувають себе частиною не тільки європейської спадщини, а й європейської сучасності. Будучи в Європі об’єктивно, Україна шукає формулу суб’єктивної присутності у європейській свідомості. З якими несподіваними викликами нам доведеться зіштовхнутися, увійшовши у простір свідомості сучасного європейця?
Міжнародна конференція «Європа: об’єднавчі процеси і християнські цінності» покликана запропонувати відповіді на питання: Що служить спільним знаменником колективної тотожності об’єднаної Європи? Яка формула нової європейськості і чи допускає декілька розв’язків класичне рівняння, що означає «бути європейцем»? Наскільки модерна чи пізньомодерна європейська тотожність відкрита на релігійний вимір? В чому особливість християнської благовісти для європейця перед обличчям мультирелігійної сучасності? Якою має бути відповідь християнської віри на виклики модерного способу життя, символом якого стає для пересічного українця об’єднана Європа?

Теми, які будуть обговорюватися на конференції:

• Християнство та сучасна європейська ідентичність
• Віра і модерність в сучасній європейській культурі
• Християнство, Європа та мультирелігійна сучасність
• Поняття особи та покликання людини в європейській традиції
• Хто він, європейський інший?
• Європа Alter Ego: духовні проблеми і культурні кризи сучасної Європи
• Інтеграція, глобалізація, марґіналізація: європейський досвід
• Моральні та духовні виклики Європи у 21 столітті: християнська пропозиція
• Виміри та моделі європейської інтеграції
• Проблема ідентичності та відмінності в сучасній Європі
• Яким повинен бути новий етос Європи?
• Філософія європейського об'єднання і духовний досвід християнства

Умови участі та реєстрації

Онлайн реєстрація на сайті кафедри філософії: www.philosophy.ucu.edu.ua
Останній термін реєстрації продовжено до 15 жовтня 2008 року.

Усі витрати, пов’язані з перебуванням на конференції (проїзд, проживання, харчування тощо), оплачуються учасниками за власний рахунок або за рахунок сторони, що їх відряджає.

Реєстраційний внесок становить 150 грн. Організатори зможуть покрити частину витрат, пов’язаних з участю у конференції.

Для плідної участі у конференції та дискусіях бажаним є володіння англійською мовою.

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі конференції та представити Ваш аналіз філософської, моральної, богословської чи культурологічної перспективи на об’єднавчі процеси в Європі та християнські цінності.

Якщо Ви б хотіли виступити на конференції, то просимо вислати реєстраційну заявку (не більше однієї сторінки), подавши тему Вашого виступу і коротку анотацію, а також інформацію про місце праці, посаду та наукове звання, контактний телефон, електронну та поштову адресу. Інформацію можна надсилати електронною чи звичайною поштою або факсом.

Контакти:
Кафедра філософії, Український Католицький Університет
вул. Іл. Свєнціцького, 17, Львів 79011, Україна

Телефон: (+38 032) 240-99-40 (внутр. 2055), факс: (+38 032) 240-99-50
Ел. адреса: philosophy@ucu.edu.ua, сайт: www.philosophy.ucu.edu.ua

Контактні особи: Володимир Турчиновський, Христина Жукровська