Круглий стіл «Українська мова для іммігрантів та емігрантів: зберегти рідне, набути нове»

Розділ: 

Дата події: 

Понеділок, 9 Листопад, 2015

Місце події: 

Ключові слова та терміни: 

У понеділок, 9 листопада 2015 року, в ауд. 204 головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться круглий стіл до Дня української писемності та мови «Українська мова для іммігрантів та емігрантів: зберегти рідне, набути нове». Початок о 14:00.
Питання до обговорення:

  • Мова в глобалізованому суспільстві
  • Проблема викладання української мови для внутрішньо переміщених осіб та мігрантів четвертої хвилі
  • Мовна адаптація іммігрантів в Україні
  • В епоху глобалізації питання збереження рідних мов і засвоєння нових набувають особливої актуальності.
  • Мільйони людей у цілому світі залучені у міграційні процеси (добровільні або вимушені), і для багатьох із них мовні питання стають дуже важливими. Тому розробка методик вивчення іноземної та другої мови, адаптованих до використання у середовищі мігрантів, має сьогодні стати одним із першочергових питань лінгводидактики.

    Співпраця фахівців-лінгвістів і представників державних і громадських організацій у питанні викладання української мови для мігрантів дасть можливість розробити ефективні шляхи, з одного боку, мовної адаптації іноземців в Україні, а з іншого – вдосконалення україномовних навиків внутрішньо переміщених осіб. Також це дасть можливість розробити рекомендації до органів законодавчої влади Україні для розробки мовного законодавства щодо іноземців, які працюють і навчаються в Україні (відповідно до мовного законодавства ЄС).