Особливості онлайн-поведінки підлітків

Розділ: 

Галузь: 

Ключові слова та терміни: 

Часто підлітки реєструються у приватних чатах, форумах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порно-сайти. Дівчата схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань. Також часто вони розміщують на своїх сторінках провокаційні фото.

Ми провели опитування 153 дітей віком від 6 до 18 років за допомогою анкетування. Так, більше 28% опитаних дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям у Веб-мережі. 17% без коливань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім'ю – місце проживання, професію і графік роботи батьків, наявність в будинку цінних речей і так далі. Діти, як правило, не замислюються для чого стороннім потрібна така інформація.

В цілому про небезпеку Інтернет-сайтів знають тільки від 3 до 12% опитаних нами дітей. Чотирнадцятирічна дівчинка у своїй анкеті вказала таку ситуацію: однокласниця познайомилась через ICQ із ровесником, а на зустріч прийшов дорослий тридцятирічний чоловік.

Дослідивши поведінку підлітків і дітей в Інтернеті, ми зробили висновок, що діти та їх батьки не достатньо проінформовані про небезпеку Веб-ресурсів, якими користується дитина. А також насторожує готовність дитини надати будь-яку особисту інформацію незнайомій людині.