Програма, яка потрібна психологам

Розділ: 

Галузь: 

Ключові слова та терміни: 

Польські психологи вже давно користуються програмою E-Prime, яка полегшує проведення психологічних досліджень. В нас такої програми нема. Звертаюся до всіх, хто може чимось допомогти у створенні такої програми. Буду вдячний за кожну пропозицію.

E-Prime.
"Опитувальники і паперові тести, часто застосовувані в психологічних дослідженнях, не завжди є влучним знаряддям виміру. Досліджувані не завжди свідомі своїх переконань і характерних рис, часом просто не хочуть про них розмовляти. Багато процесів проходять дуже швидко і виявлення їх динаміки може бути наслідком мілісекунд. Для вимірювання таких показників необхідна спеціальна апаратура. З певного часу найчастіше вживаним дослідницьким знаряддям став компютер.
Головною перешкодою яка спіткає експерементаторів використовуючих компютер є необхідність створення опрограмування для проведення дослідження. Не можемо вимагати щоб психологи були одночасно вправними інформатиками, обовязковим стає залучення професіонала. Часто трудно окреслити докладно, які параметри повинно сповняти створюване знаряддя, а на то власне очікує програміст. Зазвичай обовязковими є різноманітні поправки, що повязано зі збільшенням коштів. Студенти і працівники, котрі не володіють достатніми фондами призначеними на дослідження, саме з цього приводу схильні вибирати традиційні методи типу „папір/олівець”. Для зміни ситуації Відділ Психології [Варшавського університету] закупив ліцензії для використання програми Е-Прайм.
Програма Е-прайм є середовищем до створення і проведення психологічних експерементів, а також вступного статистичного аналізу отриманих результатів. В склад пакету входять наступні аплікації:
E-Studio – головна частина пакету. Графічне середовище, яке уможливлює створення діючих програм за допомогою мишки. Дослідження створюється з готових обєктів. Обєднюємо їх в структуру, що нагадує дерево, перетягуючи у відповідні місця на моніторі. Кожний обєкт має набір властивостей окреслюючих його дію. Властивості можемо змінювати за допомогою приязного графічного інтерфейсу. Створення нескладного дослідження (напр.: з використанням ефекту Строопа) займає менше години!
E-Run – уможливлює виконання створенних експериментів на компютері, на котрому не заінстальовано пакету Е-прайм.
E-DataAid – програма для вступної обробки отриманих результатів. З його допомогою можемо відфільтрувати непотрібні змінні, провести прості статистичні тести, експортувати дані в форматі популярних статистичних пакетів (SPSS, Statistica, Excel, ітд.).
E-Merge – просте знаряддя для обєднання в один плік даних отриманих в окремих дослідженнях.
E-Recovery – дозволяє врятувати результати в ситуації, коли з різних причин експеремент неочікувано закінчився (напр. в наслідок аварії компютера).
Створена з допомогою Е-Студіо процедура записана спеціальною мовою програмування E-Basic, схожою на Visual Basic що часто використовується в системі Windows. Програму в цьому вигляді можна модифікувати „вручну”, якщо з якихось причин готові обєкти виявляться недостатніми. Вигідним метотом є використання обєкту InLine доступного в програмі E-Studio, котрий дозволяє на включення фрагменту власноруч написаного коду до графічної структури експерименту.
Більше інформації на тему програми знаходиться на сторінці http://www.pstnet.com/products/e-prime/. Після інсталяції маємо також доступ до комплектної документації і підручників у форматі pdf.
В розділі „Актуальності” незабаром зявляться терміни навчання для зацікавлених працівників. Зауваження і запитання прошу надсилати на адрес: michal.ziembowicz@psych.uw.edu.pl"
В мене вже давно зародилася мрія: от би нам таку програмку..