Журнал "Науковий світ"

Потрапив мені до рук журнал "Науковий світ", свіжий номер (серпень 2008).
Цікавий журнал :)
Видавець ВАК України. Основні споживачі - напевно дисертанти, чиї оголошення публікують у цьому журналі.
Але я не про це. А про зміст публікацій.
У принципі, я спокійно ставлюся до "альтернативних" наукових напрямів, які не зовсім вписуються (або зовсім не вписуються) у традиційне формальне наукове поле.
Проте від видання ВАК України я би очікував таки більш офіційного погляду на науку і менше "альтернативи".
Лише в цьому номері (окрім інших) є публікації про:
- від'ємну кривизну простору і як через якісь дирки в просторі до нас заливається матерія з іншого всесвіту (автор - кандидат геологічних наук);
- дуже глубока стаття про те, що ряд древніх топонімів (зокрема, Рось, Фастів, Козятин, Сатанів і тд) походять від слів сучасної англійської (!) мови (буквально - Фастів - це від fast і town). Автори - студент-лінгвіст та кандидат хімічних наук;
- стаття про торсіонні поля та психомедичну методику, що дозволяє відрощувати втрачені частини тіла та здобути безсмертя. Тут автор - професор, медик;
- стаття про левітацію. Я правда, до кінця її не зрозумів. Чи можна літати чи не можна - з статті не ясно. Не чітко написано.
- аналітичний матеріал про шкоду реклами. Ну це більш-менш нормальний матеріал, хоч і без особливої новизни, але прикололо оформлення списку літератури. "При написанні статті було використано Інтернет-ресурси" :)

Я поясню свою думку. Я не є науковим "снобом" і не вважаю, що не можна писати речей, що виходять за межі усталених у науці рамок. Зрештою, інакше і поступу би не було.
Абсолютно нічого не маю проти авторів. Розумні люди написали цікаві статті.
Я про інше. Про стиль. ВАК як установа є символом буквоїдства та офіціозу. То навіщо давати суспільству такий взірець, який не проходить через ваші канони? Раз уже дисертанти скупляють тираж, то нехай вони читали би "правильні" статті - з оформленням суворо до вимог ВАКУ, з належною структурою, з гарно і правильно оформленим списком літератури з тематикою у рамках пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки України.
У такому разі можна було би повчитися правильно оформляти статті, правильно стилістично викладати матеріал, можна було би підглянути якісь маленькі технологічні таємниці з оформлення та підготовки статті. Хоч якась користь би була.
А так - якось воно дивно виглядає.

Forums: 

Keywords: 

Коментарі

цілком зрозуміло, що журнал

цілком зрозуміло, що журнал живе виключно за рахунок нікому не потрібних оголошень про захисти. головна причина непотрібності полягає у тому, що в оголошенні відсутня інформація про дату захисту (її і не може ще бути по методиці подачі оголошень, адже СВР призначає дату захисту і дозволяє розсилати автореферат тільки після виходу з друку номеру із оголошенням), тож єдиним способом отримати інформацію про майбутній захист - йти до бібліотеки тієї установи, де буде відбуватися захист і просити у бібліотеці авторефрат (причому, коли він там з'явиться - також невідомо :)
у сучасних умовах більш корисною альтернативою було б введення електронного реєстру захистів, обов'язково відкритого всім користувачам інтернету, проте, це нереально, на жаль (у ближній часовій перспективі)

тож, всі "наукові" статті, що там публікуються - то навантаження до основного змісту, який необґрунтовано нав'язано усім дисертантам України

але, повертаючись до стандартів оформлення - що говорити про статті, якщо методичка з написання (і оформлення) дисертацій суперечить сама собі. є документ ДСТУ 3008-95 - "ДОКУМЕНТАЦІЯ. ЗВІТИ У СФЕРІ НАУКИ І ТЕХНІКИ. Структура і правила оформлення", відповідно до якого повинні буди оформлені дисертації, як це написано у методичці (що продається по 7-8 грн, якщо не більше - я просто не в курсі). проте, якщо прочитати методичку далі, виявиться, що чимало структурних елементів (таблиці, рисунки, зараз точно не пам'ятаю) потрібно оформляти зовсім не так :)