У чому таємниця популярності блогів?

Розділ: 

Сайти у формі блогів стають усе популярнішими та поступово захоплюють значну нішу в WWW. Незважаючи на часто іронічні та песимістичні прогнози Web-майстрів, вони стають авторитетним джерелом інформації, гарно позиціонуються у пошукових системах і і стають однією з ключових форм організації інформації в Інтернеті.

У чому ж таємниця популярності блогів?

Блог, він же ж Web log (Веб-журнал), є простою формою організації сайту у формі послідовних записів з можливістю коментувати кожен запис.

Блоги набули популярності завдяки світовим сервісам типу LiveJournal. Тепер блоги реалізуються як на таких сервісах, так і окремими сайтами, як правило за допомогою стандарного програмного забезпечення.

Простота форми блога та його її усталеність дозволили людям , котрі хотіли наповнити Інтернет авторською інформацією на некомерційних засадах, звільнитися від складної та набридливої роботи по оформленню домашніх сторінок та сайтів. Це дозволило їм у повній мірі пряцювати над реалізацією своєї мети - безпосередньою публікацією своїх матеріалів. Принцип Content is King, який пропагували головні ідеологи WWW, і який здавався нереальним максималізмом, почав нарешті успішно реалізовуватися та ставати домінуючим.

В один момент власники "розцяцькованих" (часто дорогих) сайтів помітили, що їхні сайти поступово здають позиції по популярності, активності відвідувачів, позиціонуванню в пошукових системах. І що конкурувати з блогами можливо лише за умови постійного наповнення якісним вмістом.

У минуле поступово почали відходити і "породження 90-х" - любительські домашні сторінки, які робилися людьми, які хотіли подати свою інформацію в Інтернет, проте не мали достатньо фахових знань для реалізації повноцінних інтернет-проектів.

Щодо перспектив блогів було багато прогнозів, переважно скептичних. Один з типових прогнозів є, наприклад, що блоги та посилання з них будуть ігноруватися пошуковими машинами. Проте, роблячи такі прогнози фахівці з просування сайтів забувають, що головне для користувачів і для пошукових систем - якісний унікальний вміст сайту. Тому особливих причин так оцінювати блоги немає.

Проте, вище написане не означає, що блоги стануть основним типом сайтів WWW, чи що блоги - це найкраще. Блоги, як і інші типи сайтів, оцінюються і будуть оцінюватися по одному критерію - по корисності, якості наповнення, актуальності та унікальності інформації, що розміщена в них та відсутністю інформаційного сміття на сайті.

&copy Андрій Пелещишин