ДО МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ

Ярослав Ганіткевич
Доктор медичних наук, професор
Дійсний член НТШ у Львові
Лауреат Всеукраїнської премії
ім. Івана Огієнка
Львівський національний медичний
університет ім. Данила Галицького
79015, м Львів, вул. Боберського 19/48
Т. 095 406 1 906
E-mail: hanitkevych@yahoo.com
www.hanitkevych.narod.ru

МІНІСТРУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРОФ. СЕРГІЮ КМІТУ

Високоповажаний пане міністре!

Сердечно вітаємо Вас з призначенням, з перемогою Євромайдану, який Ви підтримували із студентами КМА, із виходом України із диктаторсько-корумпованого режиму, з початком переведення освіти і науки в нормальне русло європейського типу!
Як автор більше 10 публікацій з проблем автономії університетів і наукових ступенів (додаю список) висилаю Вам як членові Уряду Народної Довіри для впровадження (переконаний – обов’язкового!) такі дуже важливі світового значення пропозиції:
1. При «перезавантаженні влади» в рішеннях МОН про переміни і реформування освіти і науки уже тепер (на жаль, дуже ускладнюються обставини і не все можна зараз реалізувати) вказати на ліквідацію в найближчі роки (може 3-5) запровадженого більшовицьким режимом у 30-х роках ХХ ст. в СРСР з метою забезпечення інтересів компартії наукового ступеня «кандидата наук» - ніде в Європі та в світі не існуючого, беззмістовно названого, затрудняючого розробку наукових проблем, відсуваючого на 10-15 років вільну розробку професорами галузей науки (Світогляд, 2006 та ін.). Збереження того ступеня при перейменуванні світовим терміном PhD, як роблять в РФ, підступне і фальшиве, це можуть робити «совки», щоб зберігати також радянські комуністичні порядки, пам’ятники, традиції, святкування та ін.
2. Сучасне оновлене Міносвіти України повинно університетам і вищим школам, які мають право приймати захист дисертацій, в найближчий час повернути право видавати дипломи наукового ступеня, які до більшовицького режиму видавали ректори Харківського, Київського, Львівського університетів, видають університети у всьому світі, а не створений більшовиками у Москві ВАК! В РФ уже надано право університетам видавати наукові дипломи! ВАК не слід робити «незалежним», вершиною керівних партійних органів, ми просили ще прем’єра Тимошенко підпорядкувати ВАК міністерству (додаю), незалежного ВАК ні в одній європейській країні немає! Потрібно щоб наукові проблеми обговорювали і вирішували науковці, вчені ради, Академія наук, а не мало грамотний чиновник міністерства, бувший помічник Щербицього і Кучми, який став командувати ВАКом.
3. Уже тепер в програмних матеріалах і повідомленнях Міносвіти потрібно вказати, що в Україні будуть повертати справжню автономію університетів і вищих шкіл за європейськими і світовими взірцями, поступово (за кілька років) будуть надавати права:
- академічної автономії (навчальні плани, програми та наукові дослідження);
- фінансової автономії (виділення бюджету єдиною сумою);
- організаційної автономії (організаційна структура університетів);
- автономії в області кадрової політики (найм, заробітна плата та просування).
Вченою радою – без вказівок міністерств – під громадським контролем будуть обиратися ректори, декани на 2-3 роки, будуть створюватися Вчені ради для захисту дисертацій – пізніше лише докторських.
4. Потрібно повідомити, що обране за диктаторським режимом регіоналів на 7 років керівництво університетів і вищих шкіл буде переглянуто і за громадською довірою повернено до нового демократичного рішення.
5. Потрібно в перших документах Міносвіти повідомити про роботу над підвищенням дуже низької протягом багато років зарплати вчителів; державні кошти - шахрайські, украдені, неоподатковані захоплювалися (часто приховувалися в офшорах) регіоналами при владі, олігархами-міліардерами (які чомусь не віддають суспільству європейських податків у 40-50%), а вчителям залишалася найнижча в Європі та країнах бувшого СРСР заробітна плата; в таких умовах багато вчителів щоб мати кошти на життя збирають гроші у батьків, назначають додаткові платні уроки, деякі ставлять кращі оцінки за оплату; якщо Уряд довіри народу прагне почати ліквідувати насаджену диктаторським режимом корупцію, то вкрай необхідно почати нормалізувати оплату праці вчителів!
При потребі можемо допомогти в опрацюванні проблем належного об’єктивного реформування науки і освіти.
З пошаною
6.03.2014 р.

Коментарі