Інтернет-комунікація

VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція "Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття"

Галузь: 

Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», молодіжна громадська організація «Незалежна асоціація молоді», студентське наукове товариство історичного факультету «Комітет дослідження історії та сучасності» інформують Вас, що 1 та 2 листопада 2014 року проводиться VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття».

E-mail: neasmo@gmail.соm

Дедлайн:30.10.2014

Критерії для ідентифікації користувачів в Інтернет-комунікаціях

Результати наших досліджень гендерних відмінностей в мові користувачів Веб-форумів представлені в Таблиці. Також, ми обчислити ймовірність появи кожної сформованої нами гендерних категорій стилю мови у дискусіях досліджуваних Веб-форумів.

Fields: 

Forums: 

Keywords: 

Критерії для ідентифікації чоловіків в Інтернет-комунікаціях (визначені на основі інформаційного наповнення Веб-форуму)

На рівні речень :

  • Еліптичні речення – відсутність дієслівного присудка, що не встановлюється з контексту чи ситуації. ("Воно так все складно", "Як добре зроблено" );
  • Речення, які служать для вираження згоди ( "Ти правий!", "Я згідний з вами", "Так", "Ok!");
  • Перефразування речень ("Згідно твоїх слів, ти став виправним циніком.");
  • Вказівки ( "Подумайте на цю тему", "Чому б це не покладете на місце?");
  • Позначення вигуків ("Ух", "Хм…", "Оце так!");
  • Безособові речення ("Розумію.", "Погано");
  • Обговорення поточних проблем ("на сьогоднішній час ціни…", "нині виникла потреба…", "зараз існують не дуже якісні безплатні аналоги платних програм");
  • Згадування минулих подій по відношенню до теперішнього часу ("…ще коли працював на старій роботі.. ", "…за годину тиждень тому обійшов!", "у 2003 було дешевше порівняно з аероклубом").
На рівні частин мови, конкретних слів та фраз:
  • Використання спеціальної лексики: розмови на теми спорт, технології, робота, політика, гроші ("а сплатити кредит треба негайно", "про керівництво держави мова йде", "бензинових криз", "матч");

Fields: 

Forums: 

Keywords: 

Критерії для ідентифікації жінок в Інтернет-комунікаціях (визначені на основі інформаційного наповнення Веб-форуму)

Гендерні відмінності були також розглянуті у дискусіях між користувачами Мережі. Дослідження стилів мови в онлайні показало, що характеристики стилів мови чоловіків і жінок в Інтернет-спілкуванні з порівнянні з реальною розмовою суттєво не змінюються.
Проаналізувавши інформаційне наповнення “Львів. Форум Рідного Міста” сформовано перелік базових ознак стилю написання повідомлень представниками жіночої статі.
На рівні речень:

  • Підрядні речення обставини – відповіді на питання: як?, коли?, де? головного речення. ("Будь там, де ….." ;"Тому що на деревах є ще сніг ..., то виглядає ніби ..."," Іди туди, звідки прийшов");
  • Підрядні речення позбавлене смислу (“Ти знаєш, …”);
  • Підрядне речення, яке служить для уточнення ( "… , яка в основному вкрита ...";"…там, де зустрічались раніше. "," …, в якому щось ...");
  • Заперечне речення, твердження відсутності чогось ("Ви не відчуваєте, як майбутнє...");
  • Запитання – вказівки в питальній формі не беремо до уваги ("Що таке ..?" "Що ви робите?");
  • Використання розділових речень типу: "Ви збираєтесь пообідати, чи не так?";

Fields: 

Forums: 

Keywords: 

Соціолект підлітків

Соціолект підлітків формується під впливом соціокультурних факторів (кіно- та шоу-бізнесу, ЗМІ, новітніх технологій соціальної комунікації, музичної субкультури, сленгу афроамериканців тощо) на базі соціально-психологічної спільності дітей у підлітковому віці (протиставлення себе дорослим, домінування однолітків у колі співрозмовників, надмірна емоційність, підвищена агресивність тощо) та швидко реагує на різні зміни соціального характеру.
З сучасного українського молодіжного жаргону можна навести приклади таких синонімічних рядів: торба – гаплик – хана – труба – глина – слива – ландиш (кінець, крах чогось), герла – матильда – клава – тітка (дівчина) тощо.
Проаналізувавши інформаційне наповнення молодіжних форумів ( “Тернопільський Форум”, “ROCK.LVIV.UA: Форум”), ми сформували характерні риси стилю мовлення підлітків:

  • Позначення вигуків (огоооооо…., Аучччч!!!);
  • Використання скорочень “треба, хочеш” скорочують на “тре, хош”, “дякую” – “дякс, дякі”;
  • Написання перших літер слів у словосполученні “має бути” пишуть “мб”, “хтозна” пишуть “хз”;

Fields: 

Forums: 

Keywords: 

Підписатися на RSS - Інтернет-комунікація