Впровадження новітніх технологій в музеї України

Розділ: 

Місце події: 

Ключові слова та терміни: 

Сьогодні, музейна справа в Україні є доволі занедбаною, так як кількість відвідувачів різко скорочується. За відсутності фінансування з боку держави, впровадження новітніх технологій у цій галузі є досить складним та недостатньо результативним процесом, оскільки важливим фактором, який впливає на ефективну роботу музеїв є необізнаність працівників у новітніх технологіях.

За кордоном музейна справа тісно пов’язана з інтерактивними засобами. Класичні експонати гармонійно доповнюються світловими та лазерними шоу ( музей діамантів Сваровські , м. Інсбрук), відеозаписами та монтажем комп’ютреної мультимедії ( музей етнології м. Лейден), стереотрансляцією та аудіальними ефектами ( музей музики м. Стокгольм) тощо.
Таке поєднання зацікавлює усю вікову категорію, надає друге дихання музеям та підвищує їхню популярність. Комплекс таких інноваційних нововведень гарантує закріплення почутої інформації на тривалий час, не залежно від того, до якого типу сприйняття відноситься відвідувач: аудіального, візуального чи кінестетичного.

Для того, щоб Україні вивести музейну справу на вищий рівень, потрібно, для початку, ознайомити персонал з можливостями, що пропонує науково-технічний прогрес. Кожен музей повинен мати власний веб-сайт та активно просувати його в інтернет-мережах. В наповнення сайту варто включити, окрім контактної інформації, також онлайн-продаж квитків та 3D-тур, для ознайомлення з музеєм віртуально, проте варто показати не більше 30% території музею, для того, щоб зацікавити відвідувача і не зашкодити відвідуванню в реальному часі.

Наступним кроком повинно стати впровадження нових технічних засобів та технологій: голограми, мультимедійні проектори, аудіосистеми, лазерна підсвітка і т.д., що дасть змогу затрактувати нових відвідувачів та збільшити цільову аудиторію. Наприклад, якщо музей має історичний відділ, то біля певних експонатів, замість розповідей екскурсовода, запускати на мультимедійних стендах ролики із значущими моментами тогочасних подій: у вигляді короткого фільму – для дорослих, у вигляді мультфільму – для дітей. Крім того, зробити можливість озвучення на кількох мовах. Для статичних предметів – створити голограми.
Для реалізації таких ідей та реконструкцій музейних залів, варто шукати особистих спонсорів, які б зайнялись фінансуванням, постачанням та оновленням технічного забезпечення.

Якщо можливості впровадити новітні технології у всі зали зразу немає, то альтернативним варіантом будуть майстер-класи. Для цього необхідно збільшити кількість персоналу та надати можливість вести екскурсію кільком людям. Наприклад, у етнографічному відділі вести розповідь буде людина, одягнена у народне вбрання і показувати, як на Поліссі ткали коври. За аналогією, скооперувати працю інших майстрів та надати усім бажаючим долучитись до процесу.

За допомогою таких новітніх технологій, музеї стануть конкурентноспроможними із такими закладами, як кінотеатри, кафе-бари, концертні зали тощо. А також почнуть приносити чималий вклад у державну казну.

Наявна кількість музеїв за регіонами

Регіони

Кількість музеїв

% від загальної кількості

Поліський

74

197

Подільський

84

22,3

Степовий

64

17

Карпатський

42

11,2

Донбаський

61

16.2

Крим

22

5.9

м. Київ

29

7.7

Усього по Україні

376

100

ДолученняРозмір
Image icon kosmos.jpg44.99 КБ