8 зручних сайтів для пошуку навчальних стипендій та інших можливостей

Розділ: 

Ключові слова та терміни: 

Ви все ще мрієте подорожувати і навчатись закордоном? Не вірите, що можна легко знайти стипендію? Процес пошуку можливостей за кордоном і в Україні здається вам складним та незрозумілим? Тоді ми підготували для вас 8 зручних сайтів для пошуку грантів та можливостей, де ви знайдете пропозиції на будь-який смак та рівень освіти!

1. Scolars & Dev
Не дивлячись на те, що це сайт з англійським інтерфейсом, він полегшує пошук завдяки зручним підкатегоріям та максимально детальній інформації в кожній пропозиції.

В лівому сайдбарі сайту ви можете обрати рівень освіти, який ви хочете отримати, сферу навчання, у якій зацікавлені, країну, до якої бажаєте поїхати на навчання, цільову аудиторію, на яку націлений грант (наприклад, тільки жінки, чи виключно молодь), та крайній термін подачі заяв.

Кожна можливість має невелике перев’ю, де вказаний дедлайн, дата початку навчання, країна та інша інформація. Внизу вказується дата останнього оновлення. Якщо час подачі заявки вже пройшов, то до цієї дати дописується Closed. Зазвичай вся необхідна інформація, включаючи розмір гранту та вимоги до кандидатів вказується в тексті пропозиції, а потім або ж дається адреса сайту, де можна подати заявку, або поштова адреса ВУЗу чи навіть посилання на форму для заповнення.

Бонус: Сайт окрім пропозицій на отримання гранту, публікує корисні статті, які допоможуть знайти необхідні пропозиції.

2.Велика Ідея
Цей сайт стане у нагоді тим, кому більше до вподоби шукати необхідні гранти та пропозиції українською мовою. Інтерфейс сайту дуже зручний, в переліку грантів та можливостей, які представлені там, легко орієнтуватись.

Окрім грантів та стипендій, які представлені у розділі «Гранти», модна дізнатись про актуальні вакансії для роботи та стажування в розділі «Таланти», дізнатись про лекції, семінари і школи, що організовуються найближчим часом як закордоном, так і в Україні, та обрати для себе цікавий конкурс в однойменному розділі. Не менш цікаві пропозиції публікуються в розділі «Події», сюди потрапляють презентації, лекції та інші корисні та цікаві заходи.

Бонус: У кожному з розділів представлені не тільки закордонні можливості, а й гранти, школи, лекції та інші заходи, які організовуються в Україні!

3.EduActive
Цей сайт стане у нагоді кожному, хто зацікавлений у пошуках гранту для навчання і не тільки. У вкладці «Гранти та стипендії» представлені 4 розділи – для рівнів освіти «Бакалавр», «Магістр», «Аспірант» та «Докторантура (PhD)», а також гранти для людей окремих професій та гранти для реалізації власних проектів. Кожна пропозиція, зазвичай, має детальний опис з необхідними деталями (дедлайн, вимоги, переваги), та посилання на офіційну сторінку ВНЗ, фонду і т. д. Доволі часто в інформаційному блоці вказується перелік необхідних документів, фото, довідок для оформлення заяви на грант.

Також сайт має вкладку «Статті» де публікуються змістовні інформаційні статті, що стосуються грантів та навчання за кордоном, а також інтерв’ю з відомими постатями та статті з маркетингу.

Бонус: Окрім пошуку вакансій, сайт має й інші можливості. Наприклад, у розділі «Вакансії» розміщуються робочі вакансії, стажування, та навіть пропозиції для фрілансерів, і всі – за кордоном.

4.«Спілка Форум»
Усі діючі програми вказані на головній сторінці та в однойменному розділі. В останньому також є вкладка «Новини» (правий сайдбар), де окрім актуальних новин спільноти вказується інформація і про початок програм. Дуже зручний пошук таборів дозволить обрати країну та знайти цікавий проект самостійно. Окрім пошуку можливостей, сайт дозволяє ознайомитись із відгуками учасників, які вже брали участь у програмах.

Бонус: Цей сайт має власну групу в vk - vk.com/volunteerxchange, тому відстежувати актуальні пропозиції можна у власній стрічці новин, підписавшись на групу.

5.StudyPortal
Сайт пропонує один з найзручніших інтерфейсів. Натиснувши на кнопку «Scholarship», ви отримаєте змогу одразу фільтрувати гранти та можливості, які вам необхідні. Тут є і розділі згідно з бажаним рівнем освіти (бакалавр, магістр, докторантура), і пошук дистанційних та короткотривалих курсів и т. д. Також на сторінці ви можете одразу обрати країну, у якій хочете навчатись.

Сайт пропонує більш ніж 1200 пропозицій! Кожна з них має короткий опис, де вказуються основні деталі, і більш розгорнутий, в якому вказана вся необхідна інформація (кількість людей, який приймуть на навчання за стипендією, розмір стипендії, дедлайн і таке інше).

Бонус: Якщо ви обрали навчання в англомовній країні, вам необхідно буде скласти IELTS. В такому разі під пропозицією буде посилання «Take IELTS test», яке автоматично направляє вас на сайт British Council. Там ви можете обрати країну, в якій плануєте здавати тест, і на карті будуть позначки, в яких містах це можна зробити.

6. Hey Success
Сайт Hey Success пропонує одразу обрати, які саме пропозиції ви шукаєте (події, конкурси, стажування, стипендії, проекти). Кожна можливість на цьому сайті розписана дуже детально – ви одразу бачите країни, які можуть брати участь у поданні заяв, дедлайн, деталі, країну, яка пропонує стипендію чи іншу можливість, мову, якою треба володіти та інше. Щоб отримати контакти чи посилання на заповнення заяви, а також для того, щоб зберегти цю можливість, на сайті потрібно зареєструватися.

Бонус: Ви можете на головній сторінці одразу вказати, з якої ви країни. Це допоможе одразу отримати перелік пропозицій, які підходять саме українцям.

7. «Платформа»
Ви одразу можете обрати, що саме вас цікавить – навчання, стажування чи вакансії. Сайт пропонує як українські, так і закордонні можливості. Тут зібрані і гранти, і стипендії, і можливості для волонтерських поїздок. «Платформа» також публікує актуальні вакансії, тому за допомогою цього сайту можна навіть знайти роботу за покликанням.

Перевагою цього ресурсу є максимально детальні тексти пропозицій, де вказані вимоги, дедлайн, перелік документів та вся необхідна інформація, включаючи контакти та посилання на сайти організаторів.

Бонус: В розділі «Журнал» ви знайдете багато цікавих статей про освіту, важливі питання, а також інтерв’ю.

8. Mlad!nfo
Сайт пропонує багату на можливості базу, де ви одразу може обрати, що саме шукаєте – стипендії (окремо виділені бакалаври, магістри, аспіранти та докторантура), гранти, волонтерство, тренінги та конференції чи стажування та працевлаштування.

На головній сторінці є можливість шукати стипендії по назві навчального закладу, або ж одразу обмежити пошук країною, в яку ви хочете поїхати. Підбір актуальних пропозицій по кожному з розділів вже наведена на головній сторінці. Безліч якісних статей, в тому числі розгорнуті відгуки учасників різних програм, ви знайте у розділі «Articles». Наприклад, ви можете прочитати відгук Зої Коваленко, яка отримала стипендію від Chevening.

Бонус: Ви можете підписатись на розсилку, і щоденно отримувати на електрону пошту свіжі можливості. Це допоможе вам не проґавити жодного підходящого гранту, поїздки чи семінару!

Пошук пропозицій та стипендій, оформлення мотиваційного листа, заяв, документів займе якийсь час, це навряд чи буде дуже легко чи швидко. Але інвестуючи час та власні сили у своє навчання чи цікаві можливості, ви отримаєте безцінний досвід і зможете використати його у своєму подальшому розвитку!